Program "Aktywna Tablica"

 

Szanowne Panie i Panowie
Dyrektorki i Dyrektorzy Szkół
uczestniczących w programie
"Aktywna Tablica"

 

 

Fundacja eSzkoła, specjalizująca się w technologiach IT dla oświaty, zaprasza Państwa do skorzystania z naszej oferty przygotowanej na rzecz programu „Aktywna Tablica” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji. Działając na podstawie umowy zawartej z IMAGE RECORDING SOLUTIONS sp. z o.o. - polskim dystrybutorem kanadyjskiej firmy SMART – mamy przyjemność zaoferować Państwu dostawę najlepszych i najpopularniejszych tablic i monitorów interaktywnych na świecie. 15 milionów nauczycieli i 346 tysięcy klas uczniowskich na świecie korzysta dzisiaj z monitorów interaktywnych i tablic firmy SMART. Oprogramowanie Smart Learning Suite tworzące środowisko pracy ucznia i nauczyciela posiada ponad milion programów edukacyjnych na wszystkich poziomach nauczania.

Nasza oferta obejmuje dwa modele tablic interaktywnych, 65-calowy interaktywny monitor HD oraz urządzenia towarzyszące - projektory ultrakrótkoogniskowe renomowanej firmy Hitachi i głośniki do tablic interaktywnych. W cenę wszystkich urządzeń jest wliczona dostawa, montaż urządzenia na terenie szkoły oraz krótkie szkolenie. Wszystkie urządzenia są wyposażone w oryginalne oprogramowanie polskojęzyczne.

Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na monitory interaktywne SMART Board 6065HD, które są naturalnym następcą tablic interaktywnych. Pełnią funkcję tablicy interaktywnej i jednocześnie 65-calowego monitora o rozdzielczości full HD.

W specjalnej promocji do projektu „Aktywna Tablica” oferujemy dwa takie monitory w łącznej kwocie dofinansowania projektu czyli 17,500 zł brutto.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

                                                                                                                        

Ryszard Stefanowski

Prezes Zarządu Fundacji eSzkoła

„Technologie mobilne w praktyce szkolnej" - edycja 2

 

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję konferencji z cyklu:

„Technologie mobilne w praktyce szkolnej”

9 marca 2017 roku, o godzinie 9:00

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu

Os. Piastowskie 106, 61-164 Poznań

Tel: +61 877 36 32

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!"

Leszek Bernaczyk - Dyrektor XIV LO

 

Zapisy na Konferencje odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny. Liczba miejsc ograniczona.

więcej

Skuteczne strategie na rzecz bezpieczeństwa w szkole

Dbanie o bezpieczeństwo to codzienna praca i jeden z podstawowych obowiązków, spoczywający na wszystkich dorosłych pracujących w szkole. Chodzi zarówno o zapewnienie dzieciom i młodym ludziom bezpiecznych i higienicznych warunków do nauki i zabawy, jak i o kreowanie przyjaznego klimatu, przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy oraz promocję zdrowia fizycznego i psychicznego. Jak pokazują badania - bezpieczeństwa w szkole nie udaje się zapewnić przy pomocy restrykcyjnych ustaw, zamkniętych drzwi, kamer i negatywnych sankcji. Na straży bezpieczeństwa stoją bowiem nie tylko przepisy prawa i kary, ale przede wszystkim wartości i normy dotyczące relacji międzyludzkich, którymi kierują się dorośli i dzieci w szkole.

Dlatego podczas konferencji chcemy podkreślić fundamentalną rolę wiedzy i kompetencji wychowawczych kadry pedagogicznej i zarządzającej, uzgodnionych i przyjętych przez społeczność szkolną standardów i procedur bezpieczeństwa, życzliwych i pełnych szacunku relacji międzyludzkich oraz zasady współdziałania ze sobą całej kadry szkoły, uczniów/uczennic oraz rodziców. Chcielibyśmy także zwrócić uwagę na otoczenie szkoły: w sensie lokalnej społeczności oraz wszystkich instytucji i organizacji pozarządowych, które mogą formalnie i poza formalnie wspierać szkołę w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. 

Ekspertki oraz organizacje, które przyjęły zaproszenie do udziału w konferencji na co dzień profesjonalnie współpracują ze szkołami. Podzielą się z Państwem swoim wieloletnim doświadczeniem oraz sprawdzonymi strategiami i programami z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki i interwencji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do udziału i dyskusji.

Szczegółowy program konferencji (plik PDF)

Rejestracja na konferencję

więcej informacji

Akademia Nowoczesnego Dyrektora Szkoły

W trakcie cyklu proponowanych kursów przedstawimy Państwu wizję takiej szkoły, która nie­zależnie od pojawiających się mód, będzie miała szansę na bycie nowoczesną. Szkołą, która potrafi zainteresować uczniów nauką, gdzie narzędzia TIK nie pełnią roli gadżetów, a są niezbędne w pro­cesie nauczania/uczenia się.

Chcemy sprawić, by Dyrektor szkoły, organizując sobie czas, sprawnie posługiwał się komputerem, smartfonem, tabletem i odpowiednim oprogramowaniem, aby udoskonalił swoje umiejętności prezentacyjne, skutecznie komunikował się z zespołem nauczycielskim, wreszcie by budował elastyczne programy rozwoju szkoły, wykorzystując szanse rozwoju i unikając zagrożeń.

Nieodłączną cechą Akademii będą towarzyszące warsztatom spotkania z ludźmi, mającymi wiele do powiedzenia o aktualnych problemach oświaty. Sądzimy, że udzielą oni odpowiedzi na ważne dla Państwa pytania i pozwolą na bardziej skuteczne kierowanie rozwojem Waszej placówki.

Program spotkania inauguracyjnego

więcej

„Technologie mobilne w praktyce szkolnej"

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszą konferencję z cyklu:

Technologie mobilne w praktyce szkolnej”

4 marca 2016 roku, o godzinie 9:00

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu

Os. Piastowskie 106, 61-164 Poznań

Tel: +61 877 36 32

Zespół XIV LO w Poznaniu oraz Fundacja eSzkoła zapraszają nauczycieli gimnazjów z uczniami (nauczyciel + 3 uczniów klas trzecich) do udziału w niezwykłych warsztatach. Nasza konferencja ma przede wszystkim charakter praktycznych zajęć dla uczniów i nauczycieli, zainteresowanych wykorzystaniem technologii mobilnych w nauczaniu.

Nauczyciele przygotowali bardzo ciekawe warsztaty. Dodatkową atrakcją będą zajęcia z programowania robotów. Na warsztaty można przywieźć swego iPada, można też wypożyczyć go na miejscu. W czasie warsztatów zapewniamy posiłki dla uczestników.

Konferencja jest bezpłatna. Zapisy na Konferencję odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny dostępny w zakładce „Rejestracja” na stronie konferencji:

http://technologiemobilne.czternastelo.pl/

Śladami eSzkoły

Projekty systemowe „eSzkoła – Moja Wielkopolska” i „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”, które były realizowane w latach 2011-2015, wyposażyły ponad 330 wielkopolskich szkół w profesjonalną infrastrukturę techniczną, która m. in. zapewnia szkołom bezprzewodowy Internet w każdym miejscu w budynku. Projekty te zostały pozytywnie zainicjowane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, który dostrzegł problem wyposażenia technicznego szkół oraz wykorzystania środków unijnych w celu wdrażania nowych metod nauczania.

więcej

„Szkoła w chmurze” czyli jak nie zmarnować unijnych pieniędzy?

Program „Szkoła w chmurze” to inicjatywa dwóch wielkopolskich firm, których wspólną misją jest działanie na rzecz budowania nowoczesnego systemu edukacji, ukierunkowanego na rozwój kompetencji, pożądanych na rynku pracy - Fundacji eSzkoła, realizującej projekty społeczne, zorientowane na wdrażanie innowacyjnych technologii komunikacyjnych w edukacji oraz firmy Advisor, posiadającej ponad 20-letnie doświadczenie w dostarczaniu wysokiej jakości usług i rozwiązań IT dla edukacji.  

więcej

Warsztaty Informatyczne dla uczniów Techników Elektronicznych

Fundacja eSzkoła i firma Talex S.A. informują, że koszt udziału w Warsztatach Informatycznych, połączonych ze zwiedzaniem Data Center firmy Talex wynosi 250 zł brutto za dzień dla 1 uczestnika.

Gala podsumowująca projekt CDEW

23 czerwca 2015 r. w auli Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podsumowująca II edycję projektu "eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan". W trakcie uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie, autorzy dziesięciu wyróżnionych przez Radę Naukową biogramów. Cała ceremonia miała iście hollywoodzką oprawę – starostowie powiatów, z których pochodziły wyróżnione zespoły, zapraszali na scenę uczniów wraz z opiekunami (a nierzadko i z bohaterami). Przy dźwiękach fanfar wręczono im nagrody. Nie obyło się bez podziękowań dyrektorów i nauczycieli – dla organizatorów projektu, ale przede wszystkim – dla uczniów!

więcej

Zwiedzamy i gramy, czyli wystawa Encyklopedii Wielkopolan w Poznaniu

Od 23 czerwca 2015 r. trwa w Poznaniu wystawa Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan. W okolicach starego Rynku zostało zaprezentowanych dwadzieścia biogramów Wielkopolan, zarówno tych powszechnie znanych, jak i osób, których sława nie wykracza poza granice gminy, w której żyli lub wciąż mieszkają.

więcej

Wystawa biogramów i gra miejska

Od wtorku 23 czerwca 2015 r. w centrum Poznania można oglądać wystawę prezentującą wybrane sylwetki Wielkopolan stworzone przez uczniów w ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Wystawie towarzyszy gra miejska. Każdy, kto obejrzy wystawę i odpowie na pytania związane z życiem jej bohaterów, może wygrać lody w lodziarni przy ul. Wronieckiej 17 w Poznaniu.

więcej

Gala podsumowująca projekt CDEW

Przed nami uroczysta Gala podsumowująca projekt eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan. Gala finałowa odbędzie się 23 czerwca 2015 roku o godzinie 10:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu.

Podczas Gali:

  • zaprezentujemy sylwetki 10 wybranych bohaterów,
  • poznamy twórców najlepszych biogramów oraz zwycięzców internetowej gry edukacyjnej,
  • wręczymy nagrody wszystkim wyróżnionym uczniom,
  • podsumujemy projekt.

Zapytanie ofertowe

Fundacja eSzkoła z siedzibą w Poznaniu w związku z realizacją Projektu „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w Partnerstwie z Województwem Wielkopolskim w imieniu którego działa Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, występuję z zapytaniem ofertowym na:

Zakup i dostawa do siedziby Zamawiającego
61 tabletów przeznaczonych dla zwycięzców konkursu na projekty uczniowskie

 

Załączniki:

Zapytanie ofertowe

Fundacja eSzkoła z siedzibą w Poznaniu w związku z realizacją Projektu „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w Partnerstwie z Województwem Wielkopolskim w imieniu którego działa Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, występuję z zapytaniem ofertowym na:

Organizację Uroczystej Gali dla 350 osób z wręczeniem nagród w konkursach uczniowskich

 

Załączniki:

Rozwój cyfrowych kompetencji nauczycieli przedmiotów nieinformatycznych

Serdecznie zapraszamy na szkolenie Rozwój cyfrowych kompetencji nauczycieli przedmiotów nieinformatycznych w zakresie doskonalenia nauczycieli z województwa wielkopolskiego w ramach Grantów edukacyjnych Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w 2015 roku. Warsztaty odbędą się wWarsztaty odbędą się w Poznaniu, Pile i Kaliszu.

więcej

KASSK 2015 - co dalej z cyfrową szkołą?

Przed nami XI edycja Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2015. Wydarzenie to przeznaczone jest dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, którzy są zainteresowani  nowoczesną edukacją oraz pragną poszukiwać nowych i skutecznych metod kształcenia. Organizatorem konferenci jest Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, które znajduje się w gronie 30 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie! Co tym razem przygotowali do uczestników? 

więcej

XIX Targi Edukacyjne w Poznaniu

3 dni, ponad 30 tysięcy odwiedzających, 250 szkół, uczelni i instytucji, reprezentanci niemal każdego województwa - tak pokrótce opisać można ubiegłoroczne poznańskie Targi Edukacyjne. Przed nami XIX odsłona wydarzenia i kolejna okazja do poznania bogatej oferty edukacyjnej oraz wzięcia udziału w ciekawych warsztatach.

więcej

Dzieci zrobią to za nas... Łazuga okiem Stańczyka

Cyfrowa dziecięca encyklopedia Wielkopolan powstaje wysiłkiem kilkuset dzieci z 226 wielkopolskich gmin. Odpowiednio przygotowani szukają w najbliższym sąsiedztwie ludzi zasługujących na upamiętnienie. Przepytują w tym celu rodziców i dziadków. Zaglądają do ksiąg parafialnych. Wertują stare gazety. Zbierają fotografie i pamiątki rodzinne. Przeprowadzają wywiady. Kręcą filmiki. Sporządzają listy bohaterów biogramów, odkrywając po drodze, ilu wybitnych, zasłużonych ludzi mieszkało lub mieszka dosłownie za płotem. Po swojemu te biogramy tworzą.

więcej

Aktywne ferie, czyli niezwykła lekcja historii

Czas ferii to dla obu grup ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem, biorących udział w projekcie eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan, czas aktywny. Dzieci postanowiły wykorzystać ten czas i odwiedzić Poznań. Jaki był cel ich wycieczki oraz co chcieli zobaczyć?

Spotkanie w muzeum z kustoszem nie było zwykłym zwiedzaniem i oglądaniem zbiorów. Była to niesamowita lekcja historii, z niezwykłym przesłaniem. Rzadko zdarza się, żeby dzieci były tak żywo zainteresowane i znały odpowiedź na prawie wszystkie pytania dotyczące historii. W grupie znalazł się Kuba – mały pasjonat dziejów, który na obrazie potrafił rozpoznać nawet Jana Henryka Dąbrowskiego.

więcej

Druga odsłona edukacyjnych rozgrywek

Przed naszymi eSzkolnymi uczniami kolejna szansa na poszerzenie wiedzy i zdobycie cennych nagród. Wystartowała już druga odsłona edukacyjnej gry komputerowej, w której mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, startujący w tegorocznej edycji projektu Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się. Od 16 lutego do 17 kwietnia 2015 roku każdy uczestnik projektu może wziąć udział w internetowych rozgrywkach, polegających na rozwiązywaniu zadań i zagadek poświęconych naszemu regionowi oraz przedmiotom matematyczno-przyrodniczym. Zasady są proste - wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

więcej

Targi edukacyjne Didacta

Już wkrótce największe targi edukacyjne Didacta. Jak będzie wyglądać kształcenie i uczenie się w najbliższej przyszłości? Jakie narzędzia, wspierające proces uczenia się, będą wykorzystywane w edukacji? Hanower zgromadzi ekspertów, którzy otworzą nowe perspektywy i przedstawią kluczowe kwestie edukacji. Targi Didacta odbędą się w dniach 24-28.02.2015 r. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Szkoła w chmurze, czyli po co nam eSzkoła?

Wielkopolski Kurator Oświaty przy współudziale Fundacji eSzkoła zaprasza dyrektorów i wicedyrektorów odpowiedzialnych za nadzorowanie projektów technologicznych w zakresie informatyki i TiK na konferencję szkoleniową Szkoła w chmurze - czyli po co nam eSzkoła? Celem konferencji jest przygotowanie kadry zarządzającej szkół do wdrażania projektów informatycznych na terenie szkoły.

więcej